Україна витіснила Росію з ринку кавунів Білорусі

Українські постачальники в 2021 р знову домінують на ринку кавунів Білорусі, незважаючи на несприятливі умови для експорту в порівнянні з Росією.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

«Вперше з 2010 року Україна стає головним постачальником кавуна на ринок Білорусі, витіснивши з нього Росію. Ця подія тим більше примітно на тлі зростання вартості логістики кавуна з України в Білорусь, більш високу ставку ПДВ на фрукти в Україні в порівнянні з РФ і додатковими витратами на упаковку в розмірі 0,03 $ / кг, що, фактично відповідає вартості самого кавуна в Україна. І, тим не менш, український херсонський кавун зараз більш конкурентоспроможний на ринку Білорусі, ніж астраханський », – говорить консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Федір Рибалко.

Так, вже три тижні різниця в оптових цінах на кавун між ринками Білорусі та України досягає $ 0,22-0,23 за кг, в 7,5 раз перевищуючи вартість самого кавуна на умовах відвантаження з господарства.

«Відповідно, експорт херсонських кавунів до Білорусі останнім часом почав набувати масового характеру, незважаючи на зростання вартості транспорту. Білоруські Імпортери теж все більш активно цікавляться закупівлями кавунів з України », – розповіли експерти, відзначивши, що Білорусь є країною, яка повністю залежить від імпорту кавунів. Щорічно Білорусь імпортує близько 30 тис. Т кавуна.

Традиційно, кавун закуповувався саме в Україні, проте завдяки субсидування поставок залізницею і відсутності митних зборів в рамках ЄАЕС, Росія в останні роки змогла фактично витіснити Україну з ринку Білорусі, поставляючи з більш віддаленій Астрахані кавуни за конкурентною ціною. З цієї ж причини в минулому році на ринок Білорусі вийшли кавуни з Казахстану, як власного виробництва, так і реекспортувати з Узбекистану.

«Багато учасників ринку вважають, що в 2021 році Україна, незважаючи на більш низькі ціни на внутрішньому ринку, не зможе наростити експорт кавуна, тому що ціни в ЄС також значно нижчі за торішні, та й сезон реалізації кавуна буде коротше більш ніж на два тижні по причини пізнього початку. Однак прекрасна можливість поставок на ринок Білорусі, яка існує вже понад два тижні, може допомогти стабілізувати ціни виробника в Україні і збільшити експортні відвантаження », – додали фахівці.

На ринку Білорусі ціни на кавун вже почали знижуватися. Головна причина – різке зростання пропозиції продукції з України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *