Україна вийшла на рекорд експорту замороженої малини в Польщі

Україна за підсумками сезону 2020/21 (липень-червень) в черговий раз різко збільшила поставки свіжої та замороженої плодоовочевої продукції в Польщі.

Виручка від фруктового експорту в Польщу зросла до рекордних $ 78,5 млн, роблячи цю країну головним ринком збуту української продукції, повідомляє EastFruit.

Таким чином в сезоні 2020/21 обсяги виручки України від поставок фруктів, ягід, овочів і горіхів в Польщі зріс відразу на 45% по відношенню до сезону 2019/20, а за останні п’ять років виручка виросла в 3,4 рази, відзначають експерти.

«Польща несподівано стала для України непоганий альтернативної ринку Росії з експорту фруктів і ягід, хоча, звичайно ж, специфіка і структура поставок до Польщі сильно відрізняється від того, що раніше поставлялося на ринок РФ», – економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН ( ФАО) говорить Андрій Ярмак.

Він також пояснює, що Польща, насправді, теж отримує непогану вигоду від зростання поставок фруктів і ягід з України.

«Польща є не тільки прикладом, а й своєрідним« маркетологом »України на ринку фруктів і ягід. Адже багато позицій, особливо заморожені ягоди і фрукти, потрапляючи на ринок Польщі, реекспортуються під польськими брендами або польськими компаніями в інші країни світу. Таким чином в Польщі осідають десятки мільйонів доларів додаткової виручки. Крім того, завдяки цьому реекспорту з України, Польща зберігає лідируючі позиції в світі в експорті заморожених фруктів. Хоча, звичайно, не варто заперечувати певного негативного впливу на обсяги внутрішнього виробництва ягід в Польщі з боку України », – пояснює Андрій Ярмак.

Більшу частину експорту до Польщі займають заморожені ягоди, зокрема, заморожена українська малина. На заморожену малину в сезоні 2020/21 доводилося третину всього експорту в Польщу в вартісному вимірі, а саме $ 26 млн. В цілому ж експорт заморожених ягід і фруктів в Польщі приніс Україні майже $ 50 млн виручки, збільшившись на 65% за рік. При цьому обсяг експорту зріс на 44% до 23 тис. Т, що також було новим рекордом. Крім замороженої малини, Україна також постачала заморожену дикорослих чорницю, суницю садову та інші ягоди.

«У минулому сезоні вперше Україна різко (в 5,2 рази) збільшила експорт волоських горіхів в Польщу, а ця позиція стала другою за обсягом виручки в плодоовочевому сегменті торгівлі. Далі, в порядку убування виручки, слідують такі позиції українського плодоовочевого експорту: свіжий огірок, заморожені овочі, свіжі помідори, свіжа лохина, гриби, свіжа малина і кавун », – кажуть експерти, відзначаючи, що тенденція до збільшення повинна зберегтися в 2021/22 сезоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *