Україна відправляє на експорт азотних добрив значно більше, ніж купує за кордоном

Експорт азотних добрив (код УКТЗЕД 3102) в січні-червні 2020 року становив $ 142,9 млн, тоді як імпорт – $ 87,9 млн. Таким чином, експорт перевищив імпорт на 63%.

Про це повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», посилаючись на дані Державної митної служби.

При цьому в червні 2020 року експорт азотних добрив досяг $ 56,1 млн, а імпорт – знизився до $ 4,2 млн.

«Дані митної статистики показують, що українські виробники азотних добрив є конкурентоспроможними не тільки на ринку України, але і на світовому ринку», – підкреслюють в УКАБ.

Наведені дані підтверджують правильність рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) про незастосування квот на імпорт мінеральних добрив, вважають експерти.

«УКАБ неодноразово звертався з офіційними листами в МКМТ про те, що лібералізація ринку газу, зниження його вартості, а також дорога логістика при імпорті добрив роблять квоти на імпорт економічно безглуздими. Дані зовнішньої торгівлі підтверджують нашу правоту і правильність рішення Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі не обмежувати поставки в Україну мінеральних добрив », – коментує генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Для довідки: в червні 2020 Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення припинити спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну добрив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *