Україна відкрила 8 нових експортних ринків за півроку – Госпродпотребслужба

За останні шість місяців для українських експортерів відкрито вісім нових ринків, переузгодити 63 товарні позиції в 11 державах і міжнародних економічних організаціях, повідомила Державна служба з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів в прес-релізі в п’ятницю.

За даними Госпродпотребслужби, за шість місяців для українських виробників молока і молочних продуктів відкрилися ринки Японії, Лівії, Аргентини та Лівану. Вітчизняні виробники отримали можливість поставляти в Ефіопію яйця, в Сербію – тваринний білок, в ОАЕ – велика рогата худоба. Ринок Литви тепер відкритий для експорту арахнідів (комах, використовуються для захисту сільськогосподарських культур).

“Крім того, 63 товарні позиції в 11 державах і міжнародних економічних організаціях переузгодити. Мова, в першу чергу, йде про країни СНД, з якими з 13 квітня 2021 року діють нові правила торгівлі через припинення дії Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії, яка була підписана ще в 1993 році. Також через зміни умов торгівлі переузгодити документи з Сінгапуром і Південною Кореєю “, – додала прес-служба.

Відомство повідомило про роботу з аудиту Європейської Комісії з метою оцінки офіційного контролю над виробництвом і сертифікацією молока і молочних продуктів, призначених для експорту в Європейський Союз. Також проведена робота для визнання ЄС зонування України щодо високопатогенного грипу птиці, завдяки чому з 20 березня вдалося відновити експорт продукції птахівництва в ЄС.

Госпродпотребслужба також повідомила про продовження роботи по відкриттю ринків на всіх континентах. Найбільш перспективні для експорту – країни ЄС, Китай, Сінгапур, Індія, В’єтнам, ПАР і Індонезія.

“Важливим пріоритетом для нас є робота по відкриттю нових ринків для експорту української продукції. Адже це нові робочі місця і доходи до держбюджету від сплати податків”, – підсумувала глава відомства Владислава Магалецька, цитована в прес-релізі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *