Україна відкрила 11 ринків експорту продукції АПК за 6 місяців 2021 р

Для українських виробників за шість місяців 2021 р були відкриті 11 експортних ринків, це майже стільки ж як за весь 2020 р коли були відкриті 12 експортних ринків.

Про це повідомила Госпродпотребслужба.

«Сьогодні ми активно працюємо з країнами ЄС, з дуже перспективними країнами Азії та Африки. В роботі – ще близько ста експортних ринків, які планується відкрити для українських виробників », – прокоментувала голова Госпродпотребслужби Владислава Магалецька.

Згідно з повідомленням, з початку 2021 року для українських виробників молока і молочних продуктів були відкриті ринки Лівану, Японії, Аргентини, Лівії та Кувейту. Для виробників переробленого тваринного білка відкрився ринок Сербії, для виробників столових яєць – ринок Ефіопії.

Відзначається, що Литва відкрила ринок для експорту арахнід для потреб захисту рослин. Зі Словаччиною узгоджений сертифікат здоров’я для імпорту живих равликів для розведення з України, з Йорданією і Кувейтом – сертифікати на експорт дрібної рогатої худоби.

Крім того, були переузгодити 63 форми сертифікатів на продукцію тваринного походження з країнами-членами СНД у зв’язку з виходом України з Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії.

Між відомством і Міністерством сільського господарства, лісництва та водних ресурсів Республіки Північна Македонія підписано Угоду про співробітництво в галузі карантину та захисту рослин, яке повинно стати додатковим важелем для активізації торгівлі продуктами рослинного походження між країнами.

Відзначається, що в березні 2021 р отримано визнання ЄС щодо зонування України щодо високопатогенного грипу птиці, відповідним рішенням відновлений експорт продукції птахівництва в ЄС. 28 травня в відповідно до положень Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) Україна визнана вільною країною від грипу птиці.

«За півроку забезпечено проведення двох аудитів – оцінки офіційного контролю над виробництвом і сертифікацією молока і молочних продуктів та аудиту системи державного контролю за мікробіологічними забрудненням продуктів нетваринного походження, призначених для експорту в Європейський Союз», – йдеться в соббщеніі відомства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *