Україна входить в ТОП-20 світових виробників перцю

Перець – овоч, який займає одне з ключових місць в літньо-осінньому раціоні українців. У 2020 році було вироблено 181,3 тис. Т перцю, що на 5% вище показника минулого року.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Хоча обсяги виробництва даного овоча в Україні значно поступаються більш традиційним для України помідорів та огірків, наша країна Займаюсь 18-е місце в рейтингу найбільших виробників перцю в світі», – відзначають експерти.

В Україні вирощують як солодкий, так і гіркий перець. Однак частка солодкого значно вище – 94% від загального обсягу виробництва. Обидва види перцю вирощуються як промисловими підприємствами, так і домогосподарствами. При цьому частка виробництва промисловими підприємствами незначна – всього 7%. Решта виробляється в господарствах населення для задоволення власних потреб або часткової подальшої реалізації.

«За останні 5 років обсяг імпорту перцю в Україну виріс в 3 рази, що пов’язано з формуванням більш здоровою культури споживання і вживанням овочів круглий рік. Основні обсяги імпортних поставок припадають на зимово-весняні місяці, коли власне виробництво перцю в Україні практично відсутня.

У 2020 році було імпортовано 14,6 тис. Т цього овоча, що на 7% вище за аналогічний показник попереднього року. У той же час експортні відвантаження перцю мінімальні. Основними постачальниками перцю в Україні є: Туреччина (40% українського імпорту в грошовому вираженні в 2020 році), Іспанія (29%), Нідерланди (14%), Польща (12%) і Франція (2%) », – коментує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *