Україна в минулому році повністю закрила евроквоти на 12 продуктів

Україна за станом на 24 грудня 2019 року, повністю використовувала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції в ЄС по 12 групах товарів: мед, цукор, крупи та борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, пшениця, кукурудза, м’ясо птиці, вершкове масло, оброблена продукція із зернових і крохмаль.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«У порівнянні з аналогічним періодом минулого року ситуація особливо не змінилася – на початок грудня 2018 року Україна закрила 11 квот на безмитний експорт з України в ЄС. Змінилися поставки солоду і пшеничної клейковини – на кінець грудня 2019 р використано 83%, в той час як за аналогічний період 2018 р квота була використана в повному обсязі. Відчутно збільшилися поставки цукру – на кінець грудня 2019 року Україна повністю використовувала квоту на цукор, а в 2018 році за аналогічний період тільки на 56% », – говориться в повідомленні.

Також зазначається, що з жовтня 2017 року, строком на 3 роки почали діяти додаткові квоти на 8 груп товарів: мед, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, овес пшениця, ячмінь і кукурудза. Станом на кінець грудня 2019 р з додаткових квот закрито 4: мед, оброблені томати, а також пшениця і кукурудза. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 р ситуація не змінилася.

Крім того, в УКАБ уточнили, що за даними щомісячного звіту Моніторингу агропродовольчої торгівлі в ЄС: динаміка в жовтні 2019 (Monitoring EU Agri-Food Trade: Development until October 2019), Україна є третім найбільшим постачальником агропродовольчої продукції в ЄС, поступаючись лише США і Бразилії, проте випереджаючи Китай і Аргентину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *