Україна у 2021 році наростила імпорт черешні до рекордного рівня

2021 року Україна імпортувала 2 тисячі тонн черешні, що на 83% перевищує аналогічний показник 2020 року. Як повідомляє EastFruit, це є рекордним обсягом ввезення в Україну цих фруктів за всю історію.

Аналітики зазначають, що обсяг імпорту свіжої черешні в Україну досяг рекордного результату, коли надлишок місцевої черешні на ринку був максимальним, а ціна, навпаки, мінімальною.

При цьому експорт черешні з України, незважаючи на низькі ціни, дефіцит продукції та високі ціни на черешню на ринках Євросоюзу різко знизився. За весь сезон українські експортери змогли відвантажити на експорт лише 466 тонн черешні. Це рекордно низький обсяг експорту черешні із країни за багато років.

За словами економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, вимоги споживачів, у тому числі й українців, до якості черешні постійно зростають. Зокрема, вони цікавляться сучаснішими великоплідними сортами.

У той же час, як зазначив Ярмак, технології вирощування черешні в Україні здебільшого залишилися традиційними, застарілими з погляду сучасного ринку.

“І якщо ще кілька років тому вдавалося знаходити споживача на таку черешню всередині країни та в Білорусі, то зараз і на нашому ринку, і на ринках Білорусі та Росії з’явилося багато пропозицій імпортної продукції вищої якості, за яку український споживач готовий платити більше. До речі , і на українську черешню високої якості, якої було не так вже й багато в 2021 році, був дуже високий попит і досить високі ціни”, – пояснив Ярмак.

Експерт наголосив, що аналогічна ситуація склалася в Узбекистані, який цього року вперше став головним постачальником черешні на ринок України.

“Там виробництво черешні зростає, але експортні поставки цих фруктів до країн, де за них платять високу ціну, але висувають високі вимоги, залишаються мізерними. Тому узбецьким фермерам доводиться знижувати ціну на черешню, щоб хоч якось її продати, хоча в це ж час у світі ціни на якісну черешню продовжують зростати”, – розповів Ярмак.

За даними видання, Узбекистан 2021 року експортував до України 745 тонн черешні — у 12 разів більше, ніж роком раніше. Більш ніж подвоїла постачання свіжої черешні на ринок України та Молдова, яка в 2021 році поставила 431 тонну.

Греція експортувала в Україну майже стільки ж черешні, як Молдова, а обсяги поставок із цієї країни за рік не змінилися, тому що ціни в ЄС були вищими.

Продовжує нарощувати експорт черешні до України та Ірану, проте поки що за сезон із цієї країни надійшло менше 100 тонн свіжої черешні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *