Україна у 2021 році на 43% наростила експорт меблів

За 11 місяців 2021 року українські виробники експортували меблі майже на $1 млрд, що на 43% більше за аналогічний період минулого року.

Про це на прес-конференції в Києві повідомила керівник кластерної платформи Української асоціації меблярів (УАМ) Оксана Донська, передає УНІАН.

“Українська меблева галузь експортувала меблі майже на $1 млрд, що на 43% більше, ніж за той же період минулого року. У порівнянні з показниками попередніх періодів це абсолютний рекорд, а в порівнянні з сусідньою Польщею, за тих же ресурсів лісу та людського капіталу , це у 14 разів менше”, – розповіла Донська.

За її словами, для виходу на рівень розвитку світових лідерів Україні не вистачає прозорого ринку деревини, кластеризації української меблевої галузі та наявності достатньої кількості кадрових ресурсів.

Донська підкреслила, що в рамках стратегії, що розробляється, українські меблярі ставлять завдання в найближчі 10 років увійти в топ-10 експортерів меблів.

“Сьогодні лідер – Китай, який експортує меблів у десятки разів більше, ніж Німеччина, що займає друге місце, третє місце у Польщі. Тобто ми хочемо наздогнати Польщу та Німеччину, експортуючи меблі не менш ніж на $14 млрд. Сьогодні Україна експортує меблі до 199 країн світу, і більше половини йде на Німеччину та Польщу, але для реекспорту. І сьогодні ми маємо всі можливості виходити на безпосередні ринки продажу нашої продукції”, – зазначила Донська.

Вона додала, що сума іноземних інвестицій у меблеву галузь за останні 5-8 років перевищила EUR1 млрд.

“Україна має всі перспективи в найближчі 10 років збільшити її в 5 разів. Сьогодні в меблеву галузь вже інвестували Бельгія, Австрія, Канада, Данія, Америка, Франція, тобто нам довіряють світові лідери та відкривають свої підприємства”, – заявила експерт.

У свою чергу президент УАМ Володимира Патіса наголосив, що залучення інвестицій дозволить за цей час створити додатково до 200 тисяч робочих місць.

“У меблевій галузі якість робочого місця дуже сильно змінюється: йде переосмислення, автоматизація, і сьогодні працівники мають досить високу зарплату, яка вже конкурує із зарплатами у Польщі”, – поінформував Патіс.

Водночас, голова комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської бізнес-асоціації (ЄБА), директор департаменту “Свіспан Лімітед” Богдан Цупрік заявив, що для реалізації таких амбітних планів насамперед необхідна стабільність постачання сировини для галузі, у тому числі плитної.

Він нагадав про раніше озвучені ЄБА положення про обов’язкове доопрацювання законопроекту “Про ринок деревини” з урахуванням пропозицій бізнесу, зокрема, в ньому має бути передбачений каскадний принцип проведення аукціонних торгів.

Що стосується кластеризації, генеральний директор ТОВ “Кроноспан УА” Наталія Покінська зазначила, що сьогодні багатьом виробництвам, що розвиваються, для повноцінного розвитку необхідна вертикальна інтеграція в процесі виробництва меблів.

“У них є необхідність придбати сучасні пакувальні матеріали, дзеркала, фурнітуру, які в Україні виробляються мінімально”, – пояснила вона.

Основними територіями, де можуть розвиватись кластери, Покінська назвала Київ, Білу Церкву, Червоноград та його околиці, а також Рівне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *