Україна, незважаючи на відсутність досвіду в експорті слив, починає тиснути на Молдову на зовнішніх ринках.
Про це повідомляють аналітики EastFruit.
Як зазначається, для імпортерів фруктів з Євросоюзу, звичайно, важливі, перш за все, якісні параметри і стабільні поставки сливи, проте в 2021 році в України все добре з якістю слив і навіть обсяги продукції, які пропонуються українськими садівниками, виявляються досить значними. Уточнюється, що в поточному сезоні ціни на сливу в Україні знаходяться на рекордно низькому рівні.
«Тому вже зараз українська зливу активно експортується до Польщі, де ціни на сливу набагато вище. Також українська зливу починає надходити на традиційний для Молдови ринок збуту – в Румунію. Ще один ринок, де українська слива виявляється значно конкурентоздатною, ніж зливу з Молдови – це Білорусь. Транспортні витрати на експорт сливи в Білорусь значно нижче, тому що експортерам фруктів з Молдови доводиться поставляти продукцію в Білорусь транзитом саме через територію України », – пояснюють фахівці.
Найбільшим імпортером сливи в регіоні, звичайно ж, є Росія. Взагалі Росія – це головний в світі покупець сливи. Однак там ціни на сливу почали знижуватися, і є підозра, що це сталося завдяки реекспорту української сливи в цю країну через Білорусь.
«Правда є ще один несподіваний фактор, який впливає на ринок сливи Росії – це експортні поставки цих кісточкових фруктів з Грузії. При цьому ціни на сливу в Грузії зараз навіть нижче, ніж в Україні. Грузія раніше не була великим постачальником сливи в Росію, однак, схоже, в 2021 році вона їм стане », – прогнозують фахівці.