Україна та Британія на рік скасували мита і квоти

Україна та Велика Британія юридично закріпили скасування ввізних мит і тарифних квот у двосторонній торгівлі, підписавши відповідну угоду.

Як говориться у повідомленні Міністерства економіки України, вона діятиме 12 місяців, але може бути продовжена за домовленістю між сторонами на новий термін.

«Торгові відносини України та Британії мають тривалу та успішну історію. В 2021 р. товарообіг між Україною та Великою Британією зріс майже на 57% і склав $2,2 млрд. Причому особливо активізувався експорт (+62%), який досяг обсягу в понад $1 млрд», —  говориться у повідомленні.

Завдяки скасуванню ввізних мит і тарифних квот український бізнес у перспективі матиме змогу збільшити експорт товарів із високою доданою вартістю, вважають у міністерстві. Йдеться насамперед про борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, гриби, цукор тощо. Саме ці товари Україна традиційно експортує до Великої Британії.

«Таким чином, це не лише сприятиме розвитку українського виробництва, але й збільшить надходження валютної виручки, зміцнить економіку України», — прогнозують у міністерстві.