Україна стала менш привабливою для половини інвесторів

Близько половини опитаних іноземних інвесторів (48%) вважають, що інвестиційна привабливість України знижується, 42% не вбачають суттєвих змін, при цьому тільки 9% бачать поліпшення.

Про це свідчать результати п’ятого щорічного опитування іноземних інвесторів, яке Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), Dragon Capital і Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели в кінці жовтня 2020 року.

«Вперше за п’ять років опитування недовіру до судової системи очолило антирейтинг перешкод для закордонних інвестицій. Широко поширена корупція, лідер попередніх років, посіла друге місце. Ці дві перешкоди є найважливішими як для стратегічних, так і для портфельних інвесторів.

Монополізація ринків і захоплення влади олігархами займає третє місце серед перешкод, хоча стратегічним інвесторам також істотно перешкоджає обтяжливе і нестабільне законодавство », – йдеться в повідомленні ЄБА

При цьому, і стратегічні, і портфельні інвестори поділяють думку, що ефективна боротьба з корупцією буде мати найсприятливіший вплив на інвестиційний клімат.

Серед інших важливих чинників інвестори назвали перезапуск судової системи і призначення на ключові позиції реформаторів з високою репутацією.

У той же час, дослідження показало, що дефолт по державних запозиченнях – найбільша загроза для інвестиційного клімату.

«Другу і третю позицію зайняли відхід від демократичних цінностей і зміна геополітичного курсу. Стратегічні інвестори також бачать загрозу в надто м’якою бюджетної та монетарної політики, що несе ризи для макроекономічної стабільності. Портфельні інвестори вважають неспроможність досягти домовленості з МВФ найсуттєвішою загрозою після дефолту », – йдеться в повідомленні.

При цьому, наголошується, що потенційний повторний локдаун матиме помірне негативний вплив на інвестиційну активність. 47% стратегічних інвесторів, які вже працюють в Україні, відзначили, що не змінять свої інвестиційні плани, при цьому 27% знизять або зупинять інвестиції.

«Думка іноземних інвесторів розділяє і український бізнес», – додала Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

За її словами, проведений у вересні опитування ЄБА, показав, що на перше місце керівники українських компаній поставили необхідність проведення судової реформи і встановлення верховенства права, на другому місці – боротьба з корупцією.

«У той же час, дії, які останнім часом відбуваються в країні, наприклад, навколо Конституційного Суду, точно не додають привабливості нам як країні і можуть викликати питання у міжнародних партнерів, чи дійсно ми як країна є надійним партнером для співпраці. Чесно кажучи, співтовариство схвилював цей інцидент. Український бізнес і суспільство дуже чекають чесні суди, зменшення корупції, а також політичну і економічну стабільність. І я закликаю владу нарешті почати активну і ефективну роботу в напрямку реалізації цих змін », – додала Дерев’янко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *