Україна скоротила виробництво м’яса майже на 8%

Обсяги виробництва свіжого, охолодженого і мороженого м’яса в січні-лютому 2020 р склали 237,4 тис. Т, що на на 7,7% (або 20 тис. Т) менше, ніж роком раніше.

Про це повідомляє Асоціація свинарів України з посиланням на дані Держстату.

«Головним” винуватцем “такого просідання стало зменшення виробництва м’яса птиці. Зокрема, мова йде про менший виробництві курячих морожених тушок і охолоджених частин тушок в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 35,5% і 25,5%, відповідно, що сумарно зменшило обсяги виробництва м’яса птиці майже на 24 т. Обсяг виробництва морожених курячих частин в цей же час збільшився на 12% або 6,1 тис. т (в 56,94 тис. т), в тому числі і завдяки приросту обсягів виробництва за лютий більш ніж на 1/5. Однак це не змогло компенсувати втрати.

«Таке скорочення переробки м’яса птиці в умовах експортної ізоляції через спалах пташиного грипу було необхідно для ринку. Особливо це стає зрозуміло при порівнянні обсягів перехідних запасів. Так, на кінець аналізованого періоду накопичення м’яса птиці досягло 47,4 тис. Т проти 26,4 тис. Т на кінець лютого 2019 г. Тому це, безумовно, негативно позначилося на ціновій ситуації на ринку не тільки м’яса птиці, а й мало певне тиск на закупівельну ціну свинини: в середині лютого спостерігалося ослаблення цін закупівлі до критичної межі – до 40 грн і, часом, нижче », – коментує керівник аналітичного відділу АСУ Олександра Бондарська.

«З іншого боку, вплив на цінову динаміку мало дворазове збільшення запасів свинини. Зокрема, залишки мороженого м’яса свиней на складах на кінець лютого склали 1,8 тис. Т, що втричі більше, ніж в кінці зими 2019 р Проте, свинина – єдиний вид м’яса, виробництво якого скоротилося за перші місяці року. При цьому, сукупний випуск охолодженого, морозива і солоного м’яса свиней в січні-лютому додав майже 1% і склав 44,3 тис. Т »- додає аналітик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *