Україна скоротила імпорт свинини вдвічі: Канада стала головним постачальником

Україна в січні-лютому 2020 р імпортувала 1,97 тис. Т свинини на $ 3,93 млн. Цей обсяг вдвічі перевищили надходження цього м’яса за аналогічний період минулого року.

Про це з посиланням на дані Державної митної служби повідомляє Асоціація свинарів України.

«Так, за відповідний період минулого року українські оператори закупили 4,4 тис. Т свинини сукупною вартістю майже $ 8 млн. Високі ціни на свинину в країнах ЄС обумовлюють менший тиск імпорту на вітчизняний ринок свинини», – зазначає керівник аналітичного відділу Асоціації свинарів України Олександра Бондарська.

За її словами, окрім зменшення потоку свинини з-за кордону, дещо змінилася і географія імпорту.

«Вперше за багато років лідерство серед країн-постачальників займає не європейська країна. Так, 2/3 імпорту (1,35 тис. Т сукупною вартістю $ 2,39 млн) довелося на поставки замороженого м’яса свиней з Канади. Не більше 15% (0,3 тис. Т) завезли з Польщі та 7% (0,14 тис. Т) – з Німеччини », – зазначає експерт.

На її думку, попит на канадську свинину обумовлений виключно економічними причинами.

«Так, середньорозрахунковим вартість свинячих морожених лопаток, окостів і їх відрубів, завезених з Канади, коливалася на рівні 1,68-1,86 $ / кг. Закупівля аналогічних товарних з країн ЄС коштувала імпортерам дорожче – 3,23 $ / кг », – пояснила вона.

Крім цього, аналітики АСУ спростували інформацію про те, що Україна закуповувала свинину в РФ. Таку інформацію оприлюднив російський «Центр агроаналітики».

«Цитуючи їх останній звіт, Росія поставила на український ринок 2,7 тис. Т свинини проти 1,7 тис. Т роком раніше. З огляду на, що ні в цьому році, ні в попередні кілька років свинина з РФ не завозилася в Україну в принципі, такі експортні успіхи видаються, як мінімум, перебільшенням. Якщо, звичайно, поставки в Крим і тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей не вважаються торгівлею з Україною », – відзначили в АСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *