Україна різко збільшила постачання ягід та горіхів до Великобританії після Brexit

Більшість країн Європейського Союзу після виходу Великобританії зі співдружності знизили постачання свіжих овочів, фруктів, ягід та горіхів до цієї країни. Україна ж значно збільшила постачання вказаної продукції на Туманний Альбіон.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Так, за перші 10 місяців 2021 року обсяг експортного виторгу України від постачання плодової продукції до Великобританії зріс відразу в 2,4 разу і досяг рекордних $4,9 млн.

«Найрізніше виросли експортні постачання замороженої малини, які, проте, не були головною статтею українського експорту до цього регіону. Лідером по виручці залишався волоський горіх (ядро), який у зазначений період припало близько 63% всіх експортних надходжень. Виручка українських експортерів ядра волоського горіха до Великобританії в січні–жовтні 2021 року зросла у 3,3 раза до 2020 року, а обсяги поставок — у 3,7 разу до 590 т», — зазначають фахівці.

Друге місце за обсягом виручки займала свіжа лохина, яка принесла українським експортерам на 65% більше грошей. До речі, обсяги поставок свіжої лохини теж зросли на 65%, що говорить про стабільність ціни на неї. Загалом до Великобританії було поставлено 217 т української лохини. У менш значних обсягах поставлялися заморожені ягоди (малина, чорниця та суниця садова), а також свіжий кавун.

Також зазначається, що Україна за 10 місяців 2021 року вперше за тривалий час не поставила жодного кг яблука у Велику Британію. А у 2019 році, наприклад, обсяг експорту українського яблука в цю країну за 10 місяців перевищував 700 т. Також Україна припинила постачати до Великобританії черешню та волоський горіх у шкаралупі, а експорт кавуна обвалився до мізерних 9 т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *