Україна різко збільшила імпорт баштанних

Україна за перші 6 місяців 2020 р імпортувала 443 тис. Т свіжих фруктів, ягід і горіхів, загальною вартістю $ 333 млн.

Про це йдеться в повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Для порівняння: роком раніше імпорт склав 398,9 тис. Т на $ 271 млн. Таким чином закордонні поставки свіжих фруктів, ягід і горіхів в Україні за рік виросли на 11% в натуральному і 22,8% у вартісному вираженні.

Експерти відзначають, що зростання імпорту фіксувався майже за всіма товарними позиціями свіжої плодово-ягідної групи, включаючи фрукти і ягоди, які традиційно вирощуються в Україні.

«Найбільш різке збільшення зарубіжних поставок спостерігалося в сегменті баштанних культур. За перші півроку Україна імпортувала 2,1 тис. Т баштанних, загальною вартістю $ 2 млн. Для порівняння, з січня по червень 2019 аналогічні показники склали 0,7 тис. Тонн і $ 0,6 млн, відповідно. Головною причиною зростання імпортних поставок в цьому сезоні стало скорочення пропозиції місцевих кавунів і динь ранніх сортів … Відповідно, всю першу половину літа більшу частину пропозиції на ринку становила продукція з Туреччини, Азербайджану і Узбекистану », – йдеться в повідомленні.

Істотне збільшення імпорту було зафіксовано і в іншому сегменті, який є традиційним для українських виробників плодово-ягідної продукції. За 6 місяців 2020 року Україна наростила закупівлі яблук і груш, імпорт яких за звітний період перевищив $ 10,5 млн. Роком раніше імпорт цих фруктів у вартісному вираженні склав $ 7,1 млн. Цікаво відзначити, що в натуральному вираженні закордонні поставки яблук і груш в Україна не тільки не збільшилися, а й, навпаки, скоротилися на 10%.

«Причин зростання вартості імпортних яблук в цьому сезоні було кілька. По-перше, після рекордного сезону 2018 року, виробництво яблук як в Україні, так і в більшості європейських країн знизилося. До того ж, в результаті несприятливих погодних умов в минулому році багато фермерів скаржилися на значну кількість продукції низької якості. Відповідно, обсяги яблук, які могли зберігатися в сховищах 8-9 місяців були обмежені. Ще однією причиною високих цін на яблука стало зростання споживання цих фруктів під час карантину. Таким чином, збільшення попиту з одночасним зменшенням пропозиції яблук привели до значних цінових стрибків », – пояснює ситуацію директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Відзначимо, що в порівнянні з минулим роком Україна наростила імпорт та інших фруктів і ягід, які традиційно вирощуються в Україні. Так, за звітний період імпорт кісточкових (абрикос, персик, черешня, слива) збільшився на 16,6% в натуральному вираженні і на 26,6% у вартісному. Подібна ситуація спостерігалася і в сегменті свіжих ягід. З січня по червень закордонні закупівлі ягід зросли на 17,9% в натуральному і 40,9% у вартісному вираженні. Нинішня ситуація пояснюється зменшенням виробництва як кісточкових, так і ягідних культур в поточному сезоні. У квітні і травні в Україні спостерігалися відразу кілька хвиль заморозків. Виробники абрикоса і черешні з півдня України говорили про втрату 90-95% врожаю ранніх сортів кісточкових, а більшість фермерів, які займаються вирощуванням лохини і суниці садової інформували, що втрати склали від 20 до 50% врожаю, в залежності від регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *