Україна реалізувала 85% експортного потенціалу по ячменю

Експортний сезон ячменю в Україні наближається до завершення. У перші місяці сезону спостерігався рекордно високий експорт українського ячменю. Так, в серпні був вивезений рекордний місячний обсяг за всю історію України – 1315 тис. Тонн, що на 21% вище середнього п’ятирічного значення.

Про це повідомляють аналітики зернового ринку компанії «УкрАгроКонсалт». За їх даними, в останні місяці сезону експорт може бути нижче мінімальних значень останніх років.

Уповільнення темпів експорту ячменю сприятиме поступове скорочення запасів – цей ефект буде помітний раніше, ніж в минулих сезонах, так як 2020/21 МР знаменний високим попитом з боку Китаю нарівні зі скороченням обсягів українського виробництва.

Китай збільшив обсяги закупівель майже в 3 рази, що вивело його на перше місце в списку основних імпортерів українського ячменю з часткою в 67%.

У листопаді USDA підвищили прогноз світового імпорту ячменю на 1 млн тонн (27,3 млн тонн), переважно за рахунок Китаю (до 6,5 млн тонн або ж + 9% за рік). Темпи імпорту Китаю перевершують всі очікування.

З липня по вересень 2020/21 МР основні експортери поставили в Китай 3,69 млн т – обсяги експорту набагато вище торішніх (+ 85%).

Для довідки: Компанія «УкрАгроКонсалт» збере провідних експертів агробізнесу, щоб підвести підсумки року, що минає на світовому ринку зернових і олійних культур. Міжнародна онлайн конференція – Black Sea Region. Price Driving Forces 20/21 состоітья 8 грудня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *