Україна пройшла півдорозі в наближенні агросектора до норм ЄС

Україна наближає своє законодавство в сфері санітарних та фітосанітарних заходів з нормами Європейського союзу. Вже прийнято 55% необхідних євроінтеграційних законів.

Про це йшлося під час розмови міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігоря Петрашко з комісаром Європейської Комісії з питань сільського господарства Янушем Войцеховским, йдеться в повідомленні міністерства.

«Співпраця з Євросоюзом, особливо в контексті аграрної політики, для нас дуже важливо. За останні п’ять років ЄС став основним торговим партнером України на сільськогосподарському ринку – більше третини українського сільськогосподарського експорту надходить до держав-членів ЄС. Ми готові і надалі поглиблювати наші відносини, тим самим відкриваючи нові торгово-економічні можливості для обох сторін », – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

У фокусі кооперації України і ЄС – оновлення Угоди про асоціацію, розвиток вільної торгівлі, збільшення тарифних квот, розвиток органічної продукції, ефективна політика в контексті глобальних змін клімату, забезпечення «зеленого курсу» і багато іншого.

«З усіх завдань, які ми повинні реалізувати на виконання Угоди про асоціацію з ЄС, зобов’язання України в аграрній сфері становлять 28%. Одна з найбільших – сфера санітарних і фітосанітарних заходів (13%). На сьогодні загальний прогрес по наближенню законодавства в цій сфері становить вже 55% », – підкреслив Ігор Петрашко.

Так, за словами міністра, серед євроінтеграційних законів, які були прийняті недавно, важливий закон «Про ветеринарну медицину і благополуччя тварин», який імплементує відразу 14 актів ЄС. Позитивним сигналом є також визнання еквівалентності в ЄС насіння зернових з України. Крім того, Україна продовжує виконувати програму по досягненню цілей політики ЄС Farm to Fork.

Зі свого боку, комісар Європейської Комісії з питань сільського господарства Януш Войцеховський висловив позитивне бачення в розвитку відносин між Україною та ЄС і запевнив у великих перспективах для обох сторін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *