Україна продовжує закуповувати імпортну картоплю. Своя майже не продається

Імпорт картоплі в Україні в листопаді 2019 р знову оновив черговий рекорд. За один місяць в країну було ввезено 46 тис. Т картоплі, що нижче за показник жовтня, однак перевищує імпорт за листопад 2018 року в 15 тисяч разів.

Про це повідомляє EastFruit.

«Ситуація залишається плачевною поки українська картопля псується в сховищах і дешевшає, російський картопля активно продається в мережах супермаркетів, на ринках, базарах і лотках. Не можна звинувачувати в цьому імпортерів – при більш ніж двократної різниці в ціні на продукцію, гріх не скористатися можливістю для заробітку », – каже керівник проекту« АПК-Інформ: овочі і фрукти »Олександр Хорєв.

Він також зазначає, що попит на продукцію на внутрішньому ринку залишається вкрай низьким. Це ж підтверджує і директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

«Наші картопляри скаржаться на те, що попит на їх продукцію різко впав, а ціни стали знижуватися. Але зниження цін не призводить до активізації споживчого попиту, адже багато споживачів закупили картоплю про запас ще у вересні, коли ціни були на третину дорожче, ніж зараз, і вони продовжують споживати цей картопля. Багатьом споживачам, особливо в невеликих містах і селищах, цього картоплі може вистачити до весни. А ось споживачі великих міст, швидше за все, почнуть активніше цікавитися закупівлею картоплі вже в січні-лютому », – каже Катерина Звєрєва.

За оцінками аналітиків, в жовтні-листопаді до половини всіх роздрібних продажів картоплі доводилося на імпортну продукцію, ввезену переважно з Російської Федерації. Протягом першої половини сезону 2019/20 років (липень-листопад 2019), імпорт картоплі в Україні вже досяг 188,4 тис. Т, що в 700 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону.

«Українські картопляри поки не до кінця усвідомлюють, що у них залишилося лише близько чотирьох місяців для реалізації величезних запасів клубнеплодов, що знаходяться на зберіганні. З огляду на обсяги імпорту, вони вже подарували мінімум два повних місяці продажів постачальниками з Білорусі та Росії, причому за найвищою ціною, а самі зараз змушені «штовхати» свою картоплю дешевше, але він все одно практично не продається, тому що імпортери можуть собі дозволити і далі знижувати ціни. Адже зараз на дворі грудень, а імпортний картопля продовжує активно надходити на ринок », – говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Найбільшим імпортером товарної картоплі в світі є Бельгія. Ввозить вона щорічно більше 2 млн т картоплі з сусідніх країн: Франції, Німеччини, Нідерландів і Великобританії для подальшої переробки та експорту готової продукції з доданою вартістю. Аналогічно надходять і Нідерланди, проте вони не тільки переробляють картопля, а й реекспортують його в свіжому вигляді.

Найбільшим же світовим імпортером товарної картоплі поза Євросоюзом є Росія, яка ввозить понад півмільйона тонн Бульбоплоди в рік, переважно з Єгипту, Азербайджану і Китаю. Найцікавіше, що Україна зараз закуповує картоплю у найбільшого імпортера, відзначають експерти.

Світовими лідерами експорту свіжого товарної картоплі є Франція і Німеччина, що експортують 2.1 млн т і 1,8 млн т в рік відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *