Україна продовжує виробляти і реалізовувати, в тому числі експортувати «коньяк України» і «шампанське України» в треті країни.
Про це заявила українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром» на своїй сторінці в Facebook.
«Виноградна-виноробна галузь країни сьогодні працює в умовах перехідного періоду, визначеного статтею 208 Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом з іншого боку по використанню географічних зазначень ЄС для позначення подібних продуктів, що походять з України», – пояснили в корпорації.
Уточнюється, що для певного переліку назв виноробної продукції, в тому числі (зокрема) для назв «шампанське» і «коньяк» – це 10-річний перехідний період, який діє до 1 січня 2026 року. Отже, це незмінна протягом найближчих років юридична ситуація.
«Не дивлячись на взяті на себе зобов’язання відмовитися від ряду географічних назв ЄС, зокрема» коньяк «і» шампанське «, ми маємо право використовувати назви до кінця 2025 року. Однак, внаслідок політичного рішення під час підписання Угоди про асоціацію не було передбачено надання раніше обумовлених в ході переговорів компенсацій або технічної допомоги виробникам виноробної продукції України в разі відмови від вживання географічних зазначень країн Європи в назвах українських вин і коньяків », – пояснив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.
Він зазначив, що перехід на нові найменування в будь-якому випадку пов’язаний з істотними фінансовими втратами для української виноробної галузі – це істотні навантаження на підприємства. Однак, українські виробники працюють над цими змінами, хоча робота над узгодженням нових назв є довготривалою.
Для довідки: в грудні 2019 р Торгово-промислова палата України (ТПП) заявила, що припиняє видавати сертифікати на напої під назвою коньяк, арманьяк, граппа, бренді і херес в зв’язку із закінченням терміну перехідного періоду після підписання Угоди про зону вільної торгівлі.