Україна припинила поставки горіхів в Сінгапур, яблук і лохини – знизила в рази

Україна в 2020 р різко скоротила експорт плодоовочевої продукції в Сінгапур.

Зокрема поставки яблука в вартісному вимірі скоротилися в 2,5 рази, експорт лохини впав майже в 4 рази, а експорт волоського горіха практично припинився, повідомляють аналітики EastFruit.

Всього з України в Сінгапур були експортовані: 41 т свіжого яблука проти 108 т роком раніше і близько 1 т свіжої лохини проти 6 т в 2019 г. При цьому, Сербія поставила минулому році в Сінгапур практичний такий же обсяг яблука, як і Україна, хоча раніше не постачала свіже яблуко в цю країну.

Головним постачальником яблука на ринок Сінгапуру залишається Китай, який в 2020 календарному році наростив обсяги поставок до 46,2 тис. Т. Друге місце зайняла Нова Зеландія з 8,9 тис. Тн, обійшовши ПАР, що поставила 7,5 тис. Т яблука в Сінгапур. США вийшли на четверте місце, експортувавши 3,9 тис. Т, а ось Франція опустилася на п’яте, знизивши експорт яблука більш ніж на третину – до 3,2 тис. Т. У десятку найбільших постачальників яблука в Сінгапур увійшли також Туреччина Малайзія, Італія , Японія і Південна Корея.

«Україна зайняла лише 16 місце в рейтингу», – констатують експерти.

Головними ж постачальниками свіжої лохини в Сінгапур стали США, з обсягом поставок в 668 тис. Т (зростання на 24% за рік). На другому місці Чилі, яка теж наростила поставки на 27%. Найбільший же приріст поставок був у Перу – майже в три рази до 412 тонн. З несподіваних постачальників лохини в цю країну відзначимо Китай з 42 т, Зімбабве – з 27 ти і Замбія – 24 т.

«В цілому ж імпорт лохини в Сінгапур виріс на 20% за 2020 г.», – підсумували фахівці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *