Україна повернулася до імпорту цибулі після рекордного експорту

Перші оптові партії цибулі узбецького виробництва вже надійшли на оптові ринки України.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

«Незважаючи на те, що цибуля з Узбекистану пропонується в Україні на 15-25% дорожче, ніж цибуля місцевого виробництва, попит на неї досить хороший. Як пояснюють учасники ринку, головна причина готовності українського покупця платити більше за імпортну цибулю полягає у високих якісних параметрах узбецької цибулі.

Справа в тому, що українські виробники, чекаючи зростання цін на цибулю в зимовий та весняний періоди, постаралися закласти всю якісну цибулю в овочесховища. Відповідно, на місцевому ринку домінує продукція не найвищої якості, що створює можливості для імпорту якісних овочів у цей період часу», — пояснюють експерти, зазначаючи, що закупівлі також ведуться і в Казахстані, який має добре розвинену інфраструктуру для зберігання цибулі та дешевшу. та швидку логістику до України.

На даний момент ціни на цибулю в Україні вищі, ніж у будь-якій іншій країні Східної Європи. Лише в Білорусі оптові ціни на цибулю можна порівняти з українськими. У Таджикистані та Узбекистані зараз можна купити цибулю вдвічі дешевше, ніж в Україні. Але різниця в абсолютних значеннях ціни не надто висока (близько 15 центів), що змушує імпортерів шукати найдешевші варіанти логістики. І навіть це не дозволить імпортеру заробити, якщо не продавати імпортну цибулю дорожче, ніж українську.

«Саме тому перші партії цибулі з Центральної Азії на ринку України пропонуються дорожче за місцеву продукцію», — пояснюють експерти.

Водночас в Узбекистані та Таджикистані останніми тижнями встановилася тенденція зниження цін на цибулю. Це значно підвищує шанси на експорт продукції в Україну.

«Українські ж трейдери вважають, що вже найближчим часом після того, як у фермерів закінчиться цибуля, яка не підлягає тривалому зберіганню, ціни на неї почнуть швидко зростати. Тому вони активно укладають договори на закупівлю цибулі, закладеної на зберігання у Центральній Азії, із постачанням у зимовий період», — йдеться у повідомленні.

Для довідки: Україна в 2020/21 МР наростила обсяги експорту ріпчастої цибулі до максимуму за 8 років. На зовнішні ринки було поставлено понад 34,1 тис. т цибулі у сумі $6,5 млн.

Україна активно експортувала цибулю у першій половині 2019/20 МР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *