Україна потіснила російське соняшникову олію на ринку Китаю

Україна за першу половину 2020/21 МР (вересень-лютий) значно наростила експорт соняшникової олії в Китай, відвантаживши у даному напрямку 783 тис. Т продукції (+ 96% до показника аналогічного періоду попереднього сезону).

В результаті частка української продукції на китайському ринку збільшилася до 74% з 56% в аналогічний період сезоном раніше, таким чином суттєво «посунувши» російське масло, повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Так, обсяг відвантажень російської продукції в напрямку Китаю за підсумками першої половини сезону-2020/21 скоротився приблизно на 4%, склавши близько 250 тис. Т. Відповідно, частка російського масла на ринку Китаю в цей період знизилася до 23% з 36% в попередньому сезоні.

При цьому, на думку аналітиків, в натуральному вираженні істотного скорочення відвантажень російського масла в напрямку Китаю не відбулося. До того ж, даний показник значно перевищує щосезонні обсяги експорту в КНР до сезону-2019/20.

У той же час експорт української продукції на китайський ринок в першій половині поточного сезону став максимальним для даного періоду, незважаючи на цінову кон’юнктуру, і був обумовлений підвищеним попитом імпортерів на тлі очікуваного скорочення експорту соняшникової олії від ключових постачальників в цілому в сезоні-2020/21 .

Відзначимо, що, згідно з даними Oil World, всього за підсумками вересня-лютого 2020/21 МР Китай імпортував близько 1,1 млн т соняшникової олії (+ 49% до 2019/20 МР). Основний обсяг поставок цієї продукції припадає на Україну і Росію. Частка Казахстану, як і раніше, залишається незначною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *