Україна подвоїла імпорт чорної ікри

Україна за 11 місяців 2020 р імпортувала 7,2 т ікри осетрових риб (чорної ікри) на загальну суму в $ 1,27 млн, що майже вдвічі перевищує показник минулого року (3,7 т на $ 637 тис.).

Про це повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» з посиланням на митну статистику.

Основним постачальником чорної ікри в Україну став Китай – 6,2 т або близько 85% всього обсягу. У ТОП-5 країн постачальників також увійшли Італія, Молдова, Уругвай і Нідерланди.

«Китай стрімко розвивав промислове розведення осетрових риб починаючи з 2008 року і зараз виробляє більше 150 т ікри осетрових щорічно, з яких близько 100 т йде на експорт. Звичайно, в першу чергу ікра з Піднебесної є конкурентною за ціною », – відзначають експерти.

В Україні ніша промислового розведення осетрових риб і виробництва ікри поки слабо розвинена, підкреслюють в УКАБ, проте все ж є першопрохідці. Очікується, що з розвитком споживання українські виробники чорної ікри також займуть значну нішу на нашому ринку.

Зараз митна вартість імпорту ікри осетрових становить 175 $ / кг, тоді як роздрібна ціна становить від 1000 грн / 100 г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *