Україна почала закуповувати білоруське сухе молоко на місцевій біржі

Українська компанія вперше набула у білоруського виробника сухе молоко на єдиній у цій країні Білоруської універсальної товарної біржі.

Як говориться в повідомленні самої торгової площадки, пробна партія сухого знежиреного молока об’ємом 40 тонн була продана за 108 тисяч доларів.

Відзначається, що раніше українські учасники переважно здобували на Бутбу лом металів, будматеріали, борошно і насіння рослин, а до білоруської молочної продукції інтересу не проявляли.

Україна входить в першу п’ятірку країн за кількістю акредитованих на Бутбу компаній. При цьому за перше півріччя число українських учасників збільшилася на 16% і склало 326.

Істотно зріс і біржовий товарообіг з Україною: за підсумками шести місяців він досяг 24,6 млн доларів, що на 58% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

“Перша угода із закупівлі білоруського сухого молока українською компанією – знакова подія з точки зору диверсифікації експорту. Цьому насамперед посприяла активна робота біржі щодо залучення на торги нових покупців з України. Зокрема, компанія, яка здійснила операцію, – великий імпортер сільгосппродукції на український ринок “, – повідомила біржа.

Бутбу також зазначає, що, як показує практика, за пробної закупівлею зазвичай слідують угоди значно більшого обсягу. Вона розраховує на схожий сценарій і в цьому випадку.

В цілому за перше півріччя 2021 року експорт сухого молока через білоруську біржу збільшився в 4,5 рази, при цьому основними покупцями були резиденти Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *