Україна почала купувати російські огірки

Цього тижня на ринку України відбулася резонансна подія – вперше в історії Україна почала імпортувати свіжий огірок з Росії, країни, яка раніше була основним ринком збуту для українських тепличних огірків.

Про це повідомляє EastFruit.

Зазначається, що російський огірок є конкурентним за ціною з українським, незважаючи на 10% імпортне мито, яке доводиться сплачувати імпортерам, оскільки Україна вийшла з угоди про вільну торгівлю з РФ.

“Наразі пропозиція огірка українського виробництва на ринку дуже обмежена – лише кілька комбінатів ведуть відвантаження, тому ціни на український огірок порівняно високі – 38-45 грн/кг ($1,44-1,70 долара США за кг). Відповідно, на На цьому фоні різко зріс імпорт огірка з Туреччини, який доступний в середньому на 5-10 грн/кг (19-38 центів США) дешевше, а також російський огірок надходить на ринок. за найнижчими цінами серед усіх конкурентів, тому що в Росії зараз спостерігається тенденція зниження цін на огірок”, – каже Євген Кузін, керівник міжнародних проектів Fruit-Inform.com.

Він зазначає, що на даний момент гладкий огірок у Росії можна купити навіть по 60-80 руб./кг ($0,82-1,09 доларів США за кг), а короткий горбик – по 90-120 руб./кг ($1 ,23-1,64 доларів США за кг). Тому імпорт огірка з Росії зараз економічно вигідний плодоовочевій торгівлі.

До речі, не лише Україна імпортує огірок із Росії. Навіть Польща, яка є одним із найбільших експортерів тепличних овочів у Східній Європі, нарощує імпорт тепличних огірків, вирощених у російських теплицях.

«Російський тепличний бізнес знаходиться, вибачте за тавтологію, в тепличних умовах – імпорт із багатьох країн світу заборонено, тепличники багато років поспіль отримують серйозні дотації з бюджету та доступ до дуже дешевого фінансування. В результаті останніми роками в тепличний бізнес Росії прийшли багатомільярдні інвестиції, і огірком країна практично вийшла на самозабезпечення», – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Таким чином, вже зараз кожна п’ята теплиця 5-го покоління (найсучасніший вид теплиць у світі) зараз функціонує на території Росії.

Зазначимо, що за перші 8 місяців 2021 року Україна імпортувала рекордний обсяг свіжого огірка для цього періоду року – 12,1 тис. тонн, а головними постачальниками огірка в Україну були Туреччина та Білорусь.

Основні обсяги свіжого огірка Україна традиційно імпортує у листопаді-грудні, коли місцеві комбінати припиняють виробництво. Зазвичай у цей період в Україну надходить огірок із теплиць Туреччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *