Україна почала експортувати моркву до Саудівської Аравії

Україна у 2021 р. вперше здійснила експорт комерційної партії моркви на ринок Саудівської Аравії.

У вересні 2021 року з України до Саудівської Аравії було відправлено у морських контейнерах 24 тонни моркви, повідомляє EastFruit.

«Головною проблемою овочевого сектору України є відсутність орієнтації виробництва на потреби експортних ринків. Оскільки місцеві супермаркети та оптова торгівля продовжують торгувати продукцією вкрай низької якості, то овочівникам України так простіше та зручніше — адже не доводиться інвестувати у більш ефективні технології вирощування, у більш дорогу техніку, у сучасне обладнання з доопрацювання, охолодження, сортування та пакування овочів.

Проте результатом такої простоти стають періодичні обвали цін, коли пропозиція виявляється трохи вищою потреб внутрішнього ринку, та й загалом порівняно низькі доходи з гектара. Тому навіть пробне постачання комерційних партій свіжої овочевої продукції на віддалені ринки збуту є важливим досвідом та важливим сигналом для учасників ринку про те, що це можливо», —  вважає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Загалом за підсумками 2021 року Україна збільшила експортні відвантаження моркви майже втричі до 11,6 тис. т.

«Країни Близького Сходу щорічно імпортують понад 300 тис. т свіжої моркви. У тому числі ОАЕ — близько 100 тис. т, Саудівська Аравія — від 50 до 60 тис. т. По 20 тис. т моркви на рік імпортують Кувейт та Катар. Це величезний ринок, який міг би забезпечити українському овочівництву непоганий рівень стабільності, а заразом дозволив би знизити витрати на логістику за рахунок зростання обсягів поставок та забезпечити подальший вихід на постачання овочів та картоплі до країн Субсахарської Африки, як це було з експортом з України яблука» , — додає експерт.

Разом з тим, головним ринком збуту для моркви з України у 2021 році стала Білорусь, на яку припало близько 68% всього експорту цих овочів. Вдалося українським постачальникам подвоїти також експорт моркви до Румунії, куди відправлено за рік понад 2,5 тис. т. Друге та третє місце серед найбільших покупців української моркви з меншими, але значними обсягами зайняли Молдова та Казахстан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *