Україна побила рекорд з експорту плодоовочевої продукції в 2019 р

У 2019 року Україна відновила історичний рекорд експорту плодоовочевої продукції.

Про це повідомляє East-Fruit.

«Найбільшим досягненням України став якісний прорив в експорті та розширення географії експорту продукції – тобто істотно підвищилася вартість експортованої продукції і вона стала поставлятися в країнах з високими вимогами до якості і безпеки, а й високими цінами», – вважають аналітики.

В цілому, згідно з повідомленням, експорт овочів, фруктів, ягід і горіхів, свіжих, заморожених і сушених приніс Україні в 2019 г. $ 339 млн виручки – на 9,4% більше, ніж в 2018 р і на 20,1% більше, ніж в 2017 р

Головними товарними групами, які забезпечували приріст експорту плодоовочевої продукції були волоські горіхи, ягоди і яблука. Приріст виручки від експорту яблук за 2 роки перевищив 150%, а експорт горіхів і заморожених ягід зріс приблизно однаково – на 37% за 2 роки. При цьому питома вага цих трьох провідних категорій в загальному експорті плодоовочевої продукції продовжував зростати і досяг 70% в 2019 р

«Темпи зростання експорту плодоовочевої продукції з України залишаються високими, проте чи зможе країна їх утримати в 2020 р – це велике питання, адже намітився ряд негативних тенденцій, таких як зміцнення курсу національної валюти, дефіцит робочої сили для прибирання продукції, зниження обсягів виробництва малини , зниження інвестицій в нові сади і ягідники. У той же час є велика надія на те, що Україна буде рости ще деякий час за рахунок вступу в плодоношення садів фруктів, горіхів і ягід, закладених в останні 5 років », – прогнозує економіст інвестиційного відділу« The Food and Agriculture Organization »Андрій Ярмак .

Експерти «Української плодоовочевої асоціації (УПОА)» зазначають, що значний потенціал для зростання експорту плодоовочевої продукції з Украині полягає в поліпшенні підходів до маркетингу та підвищенні якісних параметрів плодоовочевої продукції, що виллється в більш високу ціну.

«А для цього українським виробникам доведеться навчитися працювати разом, як це вже зараз роблять ті ж польські садівники. Тому що без розвитку кооперації в плодоовочевої сфері конкурувати на світовому ринку фруктів і ягід стане все складніше, і зробити це зможуть тільки дуже великі компанії-виробники », – підсумували в УПОА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *