Україна побила історичний рекорд імпорту бананів

За попередніми оцінками аналітиків Української плодоовочевої асоціації (УПОА), в 2019 році Україна оновила історичний рекорд імпорту бананів.

Експерти оцінюють імпорт бананів в Україну за 12 місяців 2019 року в 270-275 тисяч тонн, що на 8-9% більше, ніж попередній рекорд, встановлений в 2018 році, інформує Еast-fruit.

“Характерно, що рекордний обсяг імпорту бананів в Україну відзначається на тлі зростаючого виробництва українських фруктів і ягід і скорочення чисельності споживачів після втрати контролю над АР Крим і декількома районами Донецької і Луганської областей країни. Навіть в 2013 і 2014 роках імпорт бананів був менше, ніж в 2019 році. А це говорить про ще більш різке зростання споживання цих екзотичних фруктів в розрахунку на одного жителя України “, – розповіла директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

За оцінками УПОА, в 2019 році кожен житель України вперше спожив в середньому більше 6 кг бананів за рік. Таким чином споживання бананів українцями в середньому зросла на 20-22% по відношенню до 2013 року.

“Споживання бананів продовжує зростати, незважаючи на величезну диспропорцію в цінах на банан і яблуко на внутрішньому ринку. Навіть у другій половині календарного 2019 року, коли ціни на яблуко практично подвоїлися, банани і раніше продавалися в середньому на 70-80% дорожче в роздріб , а їх імпорт продовжував зростати. і в першій половині сезону, коли роздрібні ціни на банан були в три рази вище, ніж на яблуко, імпорт бананів також бив рекорди “, – зазначив економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, в середньому один споживач в Україні витратив на банани в 2019 році близько 170 грн ($ 7,2), а на яблуко – лише близько 110 грн ($ 4,7).

“Тому банани вже зараз забезпечують роздробі в півтора рази більше виручки, ніж яблука. Якщо ж врахувати, що більше яблука продається на базарах і лотках, ніж в супермаркетах, в той час, як банани продаються, переважно, через мережі супермаркетів, продавати цей тропічний фрукт супермаркетам вже зараз набагато вигідніше, ніж яблуко. Мені здається, що це є головною, хоч і не єдиною, причиною того, що споживання бананів зростає, а споживання яблука, навпаки, знаходиться в стані стагнації “, – пояснив експерт.

Аналітики УПОА оцінюють роздрібний оборот бананів в Україні в 7,5 млрд грн ($ 320 млн), в той час як роздрібний оборот яблук в країні не перевищував 4,4 млрд грн ($ 190 млн).

Крім банана, Україна продовжує нарощувати імпорт та інших тропічних фруктів: мандарина, апельсина, лимона, грейпфрута, хурми, ківі, авокадо, ананаса, манго та інші фрукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *