Україна планує тимчасово полегшити імпорт для стабілізації ціни на цукор

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України розглядає питання видачі найближчим часом ліцензій на імпорт додаткових 50 тис. Тонн цукру-сирцю, повідомило відомство на сайті в четвер.

“Собівартість цукру з імпортної цукрової сировини становить близько 20 грн за кілограм. Відповідно, після здійснення імпорту в найближчі тижні цінова ситуація вирівняється і цукор стане доступнішою для українців. Тим часом в парламенті розглядається можливість тимчасового обнулення імпортних мит на ввезення цукру білого в Україні, що також буде сприяти насиченню внутрішнього ринку цукром “, – зазначив заступник міністра економіки Тарас Висоцький, якого цитує прес-служба.

Він уточнив, що в лютому-березні також було завезено 40 тис. Тонн цукру за встановленою тарифної квоти з нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

За даними Мінекономіки, імпорт додаткового цукру-сирцю дозволить забезпечити переробні галузі достатньою кількістю сировини, що наситить ринок і призведе до зниження роздрібної ціни в торгових мережах.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет України (АМКУ) 5 квітня почав розслідування за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації цукру проти групи компаній “Астарта” і ТОВ “Радехівський цукор” (Львівська обл.), Які протягом вересня-листопада 2020 року схожим чином підвищували ціни на цукор, середнє підвищення склало 48%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *