Україна планує обмежити використання фосфатів у миючих засобах

Фахівці Мінприроди, Мінекономіки, Державної служби з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів і Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції працюють над проектом постанови, поступово зменшує вміст фосфатів та сполук фосфору в мийних засобах побутового та промислового призначення.

Як повідомляється в прес-релізі Госпродпотребслужби, Кабінет міністрів розробляє проекту постанови “Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів” спільно з вищевказаними відомствами.

“Багато виробників миючих засобів в інших країнах вже відмовилися від використання фосфатів, які можуть негативно вплинути на здоров’я людей і стан навколишнього середовища, і перейшли на більш безпечні альтернативи. Госпродпотребслужба підтримує прийняття цього важливого рішення в Україні”, – цитується в прес-релізі глава відомства Владислава Магалецька.

Постановою планується внести зміни до Технічного регламенту мийних засобів, а також оновити перелік національних стандартів щодо методів випробування мийних засобів і внести зміни в ряд інших документів.

На розгляд Кабміну також буде внесений проект плану заходів про держнагляд і держконтроль продукції на відповідність миючих засобів вимогам техрегламенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *