Україна піднялася в глобальному рейтингу сталого розвитку

Україна піднялася на дев’ять позицій і зайняла 36 місце серед 165 країн у щорічному рейтингу сталого розвитку, що публікується ООН і Фондом Bertelsmann.

Прогрес України відзначений в досягненні десяти з 17 цілей, що визначають сталий розвиток країни в економічній, соціальній та екологічній сферах, пише LIGA.net.

У жодній з базових цілей Україна не погіршила свої позиції. Найбільший прогрес України показала в досягненні мети «повсюдної ліквідації бідності у всіх її формах».

У рейтингу Україна випередила такі країни, як Ізраїль (38-е місце), Греція (37), Люксембург (42), Росія (46). У ТОП-5 країн з питань сталого розвитку увійшли: Фінляндія, Швеція, Данія, Німеччина та Бельгія.

Автори дослідження відзначають, що вперше з 2015 року середній глобальний показник індексу виявився нижче за показник попереднього року.

«Зниження обумовлене зростанням рівня бідності та безробіття після спалаху пандемії COVID? 19. Поки панує пандемія, не може бути сталого розвитку та економічного підйому », – йдеться в звіті.

Для довідки: Індекс цілей сталого розвитку – набір з 17 взаємопов’язаних цілей, що складаються з близько 100 критеріїв, розроблених в 2015 році Генеральною асамблеєю ООН в якості «плану досягнення кращого і більш сталого майбутнього для всіх». Показник країни відображає в процентному співвідношенні, наскільки вона досягла тієї чи іншої мети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *