Україна піднялась в Глобальному індексі продовольчої безпеки

Стан продовольчої безпеки в Україні зміцнився.

Про це свідчать дані Economist Impact, яка опублікувала 10-й щорічний Глобальний індекс продовольчої безпеки (GFSI), розробку якого фінансує міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience.

Так, Україна посіла 58 сходинку Індексу серед 113 країн, набравши 62 бали за 100-бальною шкалою оцінки, що на 3,2 бали вище в порівнянні з минулим роком.

В той же час, Україна продовжує залишатися в кінці рейтингу серед європейських країн, поступаючись останнім місцем лише Сербії з оцінкою в 61,4 балів.

«Країни Європи демонструють одні з найкращих показників в всьому світі. Так, перші п«ять сходинок Індексу посіли Ірландія, Австрія, Велика Британія, Фінляндія та Швейцарія. Із чотирьох категорій GFSI Європейський регіон показав найкращі показники за рівнем доступності», — говориться у повідомленні Corteva Agriscience.

Як зазначила керівник GFSI компанії Economist Impact Пратіма Сінгх, хоча країни зробили значний крок до вирішення проблеми продовольчої безпеки за останні 10 років, продовольчі системи залишаються вразливими до економічних, кліматичних і геополітичних потрясінь.

«Необхідно діяти на всіх рівнях — місцевому, національному та глобальному, щоб покінчити з голодом і недоїданням і забезпечити продовольчу безпеку для всіх», — підсумувала вона.

Покращення показників багато в чому пов«язане із розвитком сільського господарства, зокрема, виробничою та дослідницькою активністю міжнародних сільськогосподарських компаній.

«Новітня генетика з високим рівнем адаптації до змін та розумінням, як забезпечити реалізацію її потенціалу, цифрові технології, які дозволяють контролювати і прогнозувати виробництво, нові засоби захисту, диференційований посів, захист, живлення — невпинні інвестиції в покращення методів виробництва продукції і нові технології дозволяють зберігати стабільність», — переконаний керівник з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience Сергій Резніченко.

Ознайомитися з деталями Глобального індексу продовольчої безпеки можна за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *