Україна оновила рекорд агроекспорту

Україна в січні-листопаді поточного року експортувала агропродовольчу продукцію (групи 1-24 УКТЗЕД) на загальну суму $24,4 млрд, перевищивши історичний максимум показника відвантажень, зафіксований за підсумками 2020 р. ($22,2 млрд).

Про це повідомляє ННЦ «Інститут аграрної економіки» з посиланням на дані Державної митної служби.

«Таким чином, Україна вчетверте поспіль оновлює рекорд річного аграрного експорту», — наголосив директор «Інституту аграрної економіки» Микола Пугачов.

Також він зазначив, що рекордних обсягів цього року досягли продажі на зовнішні ринки українських макаронних виробів, які за 11 місяців склали 35 тис. т. Крім того, за прогнозними розрахунками вчених, дуже велика ймовірність досягти за підсумками 2021 р. історично максимального для України обсягу експорту м’яса птиці.

«До завершення 2021 р. ці показники ще збільшаться. Але вже зараз можна стверджувати, що таких позитивних результатів досягнуто завдяки тенденції зростання світових цін на всі види продовольства, а також успіхам вітчизняних експортерів у сегментах, де вдалося повністю використати існуючу кон’юнктуру, задовольняючи потреби споживачів», — підсумував Пугачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *