Україна наростила поставки сухофруктів за кордон

Експорт сухофруктів з України в листопаді 2019 року збільшився на 84% в порівнянні з жовтнем і на 36% перевищив показники листопада 2018 го. За перші шість місяців сезону 2019/20 років наша країна наростила такі поставки за кордон на 18%, досягнувши 0,9 тис. Тонн.

У той же час Україна більше купує сухофрукти за кордоном, ніж продає їх в інші країни. За півроку в країну ввезли 4,8 тис. Тонн, таким чином імпорт перевищив експорт приблизно в п’ять разів.

“Не дивлячись на зростання експорту, Україна традиційно залишається нетто-імпортером сухофруктів, оскільки кліматичні умови країни не дозволяють масово сушити фрукти та ягоди під сонцем, без використання твердого палива, електроенергії, газу або інших джерел енергії”, – пише EastFruit.

В Україні сухофрукти поставляються в основному з Туреччини і країн Центральної Азії, таких як Узбекистан і Таджикистан. Серед великих постачальників сухофруктів також Чилі, Аргентина, Молдова і Китай.

За даними аналітиків, в останні роки Україна активно нарощує виробництва сухофруктів, незважаючи на зростання вартості електроенергії.

“Сушка фруктів і ягід в даний час знаходиться в тренді здорового харчування, особливо якщо мова йде про сушіння без використання цукру. Висушені плоди мають великий попит серед постачальників енергетичних батончиків, мюслі, пластівців і інших корисних снеків і сніданків. Сухофрукти також все більше використовуються в кондитерської і хлібобулочної промисловості, і продаються окремо в роздріб, як здорового снека. Великим попитом користується і фруктово-ягідна пастила – в цьому сегменті вже з’являються досить яскраві бренди, котори е успішно розвивають експортний напрям “, – говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *