Україна наростила обсяг експорту соняшникової олії на 60%

Україна, як найбільший в світі експортер соняшникової олії, збільшила в цьому маркетинговому році (вересень 2019 року – серпень 2020 року) поставки цього продукту по морю на 59% – до 2,112 млн т.

Про це з посиланням на дані консталтінговой компанії АПК-Інформ повідомляє Reuters.

Зокрема, з 1 по 7 лютого 2020 року тижневий обсяг експорту соняшникової олії через порти склав 77 тисяч тонн (зріс за тиждень на 1000 тонн).

Для порівняння, за аналогічний період попереднього маркетингового року Україна поставила за кордон морськими шляхами 1,329 млн т продукту. За весь минулий сезон реалізувала на зовнішніх ринках 6,063 млн т соняшникової олії.

Нагадаємо, в кінці 2019 року стало відомо, що за показником ВВП на основі паритету купівельної спроможності частка економіки України склала 0,3% від світового ВВП. Згідно з цією інформацією, по світовому виробництву окремих товарів України займає лідируючі позиції, але практично всі ці товари – сировину. У перших позиціях – АПК. Серед інших продуктів, за обсягом яких Україна увійшла у світову десятку, – залізна руда, пшениця, молоко і сири.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *