Україна нарощує виробництво і експорт сухофруктів

Експорт сухофруктів з України в листопаді 2019 року зріс на 84% по порівнянням з жовтнем і перевищував показники листопада 2018 року на 36%. В цілому ж за перші шість місяців сезону 2019/20 років з України було експортовано 0,9 тис. Т сухофруктів – на 18% більше, ніж за той же період попереднього сезону.

Про це йдеться в повідомленні EastFruit.

Незважаючи на зростання експорту, Україна традиційно залишається нетто-імпортером сухофруктів, оскільки кліматичні умови країни не дозволяють масово сушити фрукти та ягоди під сонцем, без використання твердого палива, електроенергії, газу або інших джерел енергії. За перші шість місяців сезону, в Україну було завезено близько 4,8 тис. Тонн сухофруктів – тобто імпорт перевищував експорт приблизно в п’ять разів.

Головними постачальниками сухофруктів в Україну традиційно є Туреччина і країни Центральної Азії, такі як Узбекистан і Таджикистан. Серед великих постачальників сухофруктів в Україну також Чилі, Аргентина, Молдова і Китай.

«Ми відзначаємо значне зростання інтересу до виробництва сухофруктів в Україні в останні роки, незважаючи на зростання вартості енергії на внутрішньому ринку. Однак, з огляду на необхідність витрачати енергію на сушку, українські виробники можуть створювати підприємства, що виробляють продукцію високої якості, яке неможливо отримати при сушінні продукції під сонцем в країнах Центральної Азії », – зазначає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Сушка фруктів і ягід в даний час знаходиться в тренді здорового харчування, особливо якщо мова йде про сушіння без використання цукру. Висушені плоди мають великий попит серед постачальників енергетичних батончиків, мюслі, пластівців і інших корисних снеків і сніданків. Сухофрукти також все більше використовуються в кондитерській і хлібобулочної промисловості, і продаються окремо в роздріб, як здорового снека. Великим попитом користується і фруктово-ягідна пастила – в цьому сегменті вже з’являються досить яскраві бренди, які успішно розвивають експортний напрям », – пояснює представник ФАО.

А ось напрямок виробництва та експорту сухих овочів поки що відстає від фруктів. На сьогоднішній день, найбільші виробники продуктів харчування України, в рецептурах яких використовуються сушені овочі, переважно імпортують цю продукцію з інших країн.

Найбільшими світовими імпортерами сухофруктів є США, Німеччина, Великобританія, Китай і Франція, а більше всіх сухофруктів експортують Таїланд, Туреччина, США, Німеччина та Чилі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *