Україна нарощує експорт азотних добрив, незважаючи на дефіцит

Експорт азотних добрив із України у листопаді поточного року становив 105 тис. т на загальну суму $62 млн.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» з посиланням на дані Держмитслужби.

Як зазначається, постачання азотних добрив з України у звітному місяці здійснювалося до Румунії, Болгарії, Аргентини, Італії, Угорщини та низки інших країн. Зокрема, було відвантажено 63 тис. т карбаміду, 25,5 тис. т карбамідо-аміачної суміші (КАС) та 16 тис. т вапняно-аміачної селітри.

При цьому в УКАБ зазначили, що, згідно з даними митного відомства, КАС з України експортувалася за середньою ціною 317 дол. за тонну, тоді як його вартість на внутрішньому ринку України в цей період становила не менше 600 дол. за тонну без (ПДВ). Таким чином, як вважають експерти, це може бути свідченням демпінгового експорту дефіцитного товару.

При цьому імпорт азотних добрив до України у листопаді становив 275 тис. т на суму $136 млн.

«Такий обсяг імпорту значно перевищує показники попередніх місяців і зумовлений високою вартістю добрив на внутрішньому ринку України, а також певним дефіцитом азотних добрив на тлі надзвичайно високої вартості основної сировини для їх виробництва та стримування продажів вітчизняними виробниками», — пояснив генеральний директор УКАБ Роман Сластен.

Найбільше Україна імпортувала у листопаді аміачної селітри – 82 тис. т, карбаміду – 70 тис. т, КАС – 55 тис. т, безводного аміаку – 37 тис. т та сульфату амонію – 29 тис. т. Основними постачальниками азотних добрив в Україну минулого місяця були Білорусь, Узбекистан, Росія, Казахстан, Польща, Болгарія, Литва, Грузія, Латвія та Туркменістан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *