Україна на 22 лютого експортувала 31 млн тонн зернових і зернобобових культур

Темпи експорту з України зернових і зернобобових на рівні в 31 млн тонн станом на 22 лютого відповідають закріпленої в зерновому меморандумі динаміці.

Про це на зустрічі з агроасоціації повідомив заступник міністра економіки, розвитку торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, посилаючись на дані Державної фіскальної служби (УКРІНФОРМ).

“За нашими розрахунками при збереженні існуючих темпів експорту в поточному маркетинговому році ми вийдемо на показники, зазначені в меморандумі. Зараз пшениці експортовано 76,1% запланованого обсягу. Показники експорту по кукурудзі – 55% запланованого, що відповідає сезонним тенденціям минулого року”, – прокоментував заступник міністра.

Згідно з даними УКРІНФОРМ, станом на 22 лютого Україна експортувала 13,3 млн тонн пшениці, в числі якої продовольча пшениця склала 8,9 млн тонн, а кукурудзи на зовнішні ринки було поставлено 13,2 млн тонн.

Мінекономіки також повідомило, що за даними Укргідрометцентру 92% озимих культур на початок зими перебували в хорошому стані, а зволоження 80% засіяних площ знаходиться на достатньому рівні. Також збережено достатній ресурс вологи на весняний період.

Як повідомлялося, 25 січня Мінекономіки і учасники зернового ринку визначили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 маркетинговий рік (МР) в розмірі 24 млн тонн. Раніше в зерновому меморандумі на нинішній МГ, підписаному в серпні минулого року, містилася узгоджена позиція по експорту пшениці і жита на рівні відповідно 17,5 млн тонн і 16 тис. Тонн.

Мінекономіки також спрогнозувало в лютому 2021 року зниження обсягів експорту зернових з України в 2020 / 21МГ до 45,4 млн тонн на 20,5% в порівнянні з попереднім МР, зокрема, скорочення експорту пшениці на 14,6% – до 17,5 млн тонн, кукурудзи – на 22,4%, до 23,5 млн тонн і ячменю на 23,8% – до 3,82 млн тонн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *