Україна може експортувати рекордний обсяг лука за останні 5 років – думка

Експорт цибулі ріпчастої з України в першій половині сезону-2020/21 досяг найвищого показника як мінімум за останні п’ять років, але ціни на цю продукцію всередині країни залишаються гранично низькими ще з початку липня.

Про це повідомляє EastFruit.

Відзначається, що з липня по грудень 2020 року Україна змогла експортувати майже 14 тис. Т цибулі ріпчастої. Попередній рекордний показник поставок за цей період відзначався в 2018 році (13 тис. Т), а в інші сезони і зовсім складав від 3 до 9 тис. Т.

«Україна в 2020/21 МР має всі шанси встановити як мінімум п’ятирічний рекорд експорту, але навіть цього може бути недостатньо, щоб позитивно вплинути на ціну всередині країни. Експорт в поточному сезоні знову став для українських виробників цибулі ріпчастої вимушеним заходом, так як ще з початку липня 2020 р ціна на українську продукцію обвалилася і тримається на найнижчому в регіоні Східної Європи рівні », – пояснив керівник міжнародних проектів Fruit-Inform.com Євген Кузін.

За даними цінового моніторингу EastFruit, на поточний момент середня ціна на цибулю ріпчасту в Україні утримується на рівні в $ 0,10 / кг, тоді як в інших країнах регіону Східної Європи ціни як мінімум на 60% вище. У країнах же ЄС-15 оптові ціни на цибулю навіть вище, ніж у Польщі.

«В Україні зараз основним критерієм ціноутворення на ринку цибулі ріпчастої виступає якість продукції. При цьому обсяги цибулі низької якості в сховищах досі високі, і пропонується ця продукція за вкрай низькою ціною – від $ 0,07 / кг. У той же час за якісну цибулю покупці в Україні готові вже платити вдвічі більше – тобто до $ 0,14 / кг, але виробники поки вважають за краще утримувати такі партії в сховищах в надії на більш істотне зростання цін в кінці сезону », – повідомляє Євген Кузін.

Однак, як зазначив експерт, не варто забувати, що за минулі десять сезонів значний (у кілька разів) зростання цін за період зберігання цибулі відзначався лише в чотирьох випадках, а двічі цибулю навесні взагалі коштував стільки ж, або навіть дешевше, ніж восени.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *