Україна має намір заборонити імпорт молока з Білорусі

Українські молочні компанії мають намір ініціювати заборону на імпорт молока і молочних продуктів з Білорусі, яка ще в 2016 році ввела ембарго на ввезення молочної продукції з України.

Про це повідомив голова Ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, пише УНІАН.

«Готуємо заяву про захист від білоруської молочної продукції. У 2015 році Білорусь підтримала ембарго Росії, введене на українську молочну продукцію. І з 1 січня 2016 року жодного одного кілограма молочної продукції з України на митну територію Білорусі не надійшло. Разом з цим, для експорту в Україну Білорусь відкрила 14 молочних підприємств », – сказав Чагаровський.

Він зазначив, що представники молочної галузі вважають за необхідне вжити заходів для захисту українського ринку від недружніх і дискримінаційних дій інших держав.

Також Чагаровський додав, що Міністерство економіки відмовилося проводити антидемпінгове розслідування щодо масового імпорту молока в Україну.

«У лютому 14 молочних компаній подали заяву про спеціальному розслідуванні щодо захисту від зростаючого імпорту. На жаль, Мінекономіки відмовило нам у розслідуванні. Ми готуємо повторну заяву, яке подамо найближчим часом », – повідомив він.

Для довідки: Україна за підсумками 2020 року подвоїла імпорт молочних продуктів (до $ 304,2 млн), при цьому скоротивши експорт власної продукції на 17,3% (до $ 226,6 млн).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *