Україна і Китай збільшили аграрний товарообіг на 33%

Україна зацікавлена в нарощенні торгівлі та диверсифікації продукції, яку постачає до Китаю.

Про це заявив заступник міністра економіки України — торговий представник України Тараса Качка вході Восьмого засідання Підкомісії з питань співробітництва у галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, йдеться у повідомленні Мінекономіки.

«Китай є найважливішим стратегічним партнером України в Азії, з яким ми системно розвиваємо співпрацю в аграрній сфері. Зокрема, 4 місяці 2021 р. демонструють рекордні обсяги торгівлі продукцією АПК з Китаєм. Товарообіг аграрною продукцією за цей період збільшився на 33,4% до $5,7 млрд у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року», — зазначив він.

Також заступник міністра зазначив, що крім торговельного, Україна має великий науковий потенціал, розвинуту інфраструктуру, вигідне географічне положення на перетині основних транспортних шляхів між Європою та Азією, що робить Україну привабливою для інвестування та поглиблення співпраці в аграрній галузі.

Серед іншого, українська сторона поінформувала про заходи, які здійснюються урядом України в рамках відкриття ринку землі, що є одним з пріоритетів держави, покликаного надати імпульс розвитку економіки, фермерства і аграрного комплексу країни.

Сторони обговорили питання співробітництва у сфері рибного господарства, інвестиційної і науково-технічної співпраці у сфері сільського господарства.

Сторони також обговорили розвиток інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі під егідою реалізації двосторонньої Програми співпраці з розвитку «Економічного поясу Шовкового шляху».