Україна експортувала 8,9 млн т продовольчої пшениці з початку сезону

Станом на 22 лютого Україна експортувала 31 млн т зернових і зернобобових культур. Зокрема, пшениці експортовано 13,3 млн, з яких 8,9 млн т продовольчої пшениці, що становить 67% від загального експорту всієї пшениці. Кукурудзи поставлено на зовнішні ринки 13,2 млн т.

Про це повідомили під час традиційної зустрічі з агроасоціації, пише прес-служба Мінекономіки.

«За нашими розрахунками при збереженні існуючих темпів експорту в поточному маркетинговому році ми вийдемо на показники, зазначені в Меморандумі. Зараз пшениці експортовано 76,1% від запланованого. Показники експорту по кукурудзі – 55% від запланованого відповідають сезонним тенденціям минулого року », – прокоментував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.
Відзначається, що на зустрічі розглянули гідрометеорологічні ситуації, стан озимих культур, прогноз середньомісячних температур і кількості опадів.

Так, за інформацією Укргідрометцентру на початок зими 92% озимих культур знаходилися в хорошому стані. За результатами перезимівлі, незважаючи на температурні коливання, 80% засіяних площ зволожені на достатньому рівні. Також збережено достатній ресурс вологи на весняний період.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *