Україна буде експортувати кукурудзу в Зімбабве

Африканська держава Зімбабве в умовах голоду буде імпортувати кукурудзу з Мексики, України та сусідньої Південної Африки, щоб допомогти нагодувати до восьми мільйонів своїх громадян – більше половини населення – після посухи посушливих культур в минулому році, а загрози -до 2020 році.

Як повідомляє Bloomberg, президент Еммерсон Мнангагва оголосив про імпорт в п’ятницю, прибираючи сміття на вулицях Кувадзани, зубожілого містечка в західній частині міста Хараре.

“З огляду на складність ситуації, міністерство промисловості розглядає можливість додавання рослинного масла, солі, хліба і мила в список субсидованих товарів для споживачів”, – сказав Мнангагва.

Уряд відкличе торгові ліцензії у рітейлерів, стягуючи надмірну плату за кукурудзяну муку, основний продукт харчування країни, сказав він.

Зімбабве споживає близько 2,2 мільйона метричних тонн кукурудзи на рік для людей і сільськогосподарських тварин.

Світова продовольча програма заявила 31 грудня, що планує нагодувати не менше чотирьох мільйонів з приблизно восьми мільйонів голодуючих в Зімбабве в цьому році, але сказала, що міжнародному співтовариству необхідно активізувати грошові пожертвування, тому що вони ще не зібрали гроші. Як правило, агентства з надання допомоги в Зімбабве надають готівку споживачам, щоб вони могли купувати продукти харчування, оскільки з точки зору логістики це простіше і економічно вигідніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *