Украинский экспорт молокопродуктов продолжит сокращаться — прогноз

Основною проблемою молочної галузі України найближчим часом буде загострення сировинного дефіциту, що приводить до скорочення виробництва молокопродуктів.

Такий прогноз дають аналітик ринку, повідомляє портал “Інфагро”.

“Також, незважаючи на прогнозовані високі світові ціни на молочні товари, продовжить скорочуватися молочний експорт. Тема збільшення імпорту молокопродуктів теж буде вельми актуальною”, – йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що проблеми стосуються в основному тільки переробників і експортерів молокопродуктів, “виробники сировини можуть скаржитися хіба що тільки на невизначеність з ринком землі, тому що таких прибутків в молочному тваринництві як зараз, у більшості аграріїв раніше ніколи не було”.

Крім того, провідні в напрямку сільгосппідприємства операційну рентабельність виробництва молока в 50% уже вважають нормою.

Зокрема, за даними розрахунків економістів ФАО, умовна прибутковість виробництва молока в минулому році була на 27% вище, ніж в 2018 році, та й в цілому прибутковість виявилася рекордно високою за весь час спостереження (8 років).

Однак експерти попереджають, що це явище тимчасове.

“Імпортна молочна продукція поступово витіснить з ринку цілий ряд неконкурентних вітчизняних виробників молокопродуктів і в перспективі нарощувати виробництво молока в Україні не буде особливого резону. А адже аграрії виношують ідею значного збільшення виробництва молока”, – наголошується в прогнозі.

У свою чергу в Асоціації виробників молока заявили, що якщо в країні запустити нормальну програму розвитку молочного тваринництва з відповідною державною підтримкою, то за 5 років сільгосппідприємства в змозі збільшити виробництво молока з нинішніх 2,7 млн ​​т до 5 млн т.

Як повідомляється, в четвертому кварталі 2019 року українські фермери в середньому на виробництві молока мали операційну маржу на рівні 30%, а високопродуктивні господарства – 50%. Подібна маржа, як передбачається, має залучати додаткові зовнішні інвестиції в галузь, адже закупівельні ціни на сировину в найближчі роки залишаться високими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *