Україна за рік експортували курятини майже на $ 580 млн

Україна в 2019 р оновила рекорд з експорту м’яса птиці, поставив на міжнародний ринок 414 тис. Т цієї продукції – на 25,8% більше, ніж роком раніше.

Про це йдеться в повідомленні Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з посиланням на слова заступника директора інституту Миколи Пугачова.

«В минулому році було оновлено абсолютний рекорд 2018 року по обсяг експорту м’яса птиці (329 тис. Т) – в 2019 році обсяги експортних поставок зросли більш ніж на чверть (+ 25,8%), до 414 тис. Т в суму $ 579 млн », – сказано в повідомленні.

За словами експерта, Україна в минулому році посилила свою позицію на міжнародному ринку м’ясопродукції, в основному за рахунок курятини. В цілому, в 2019 році обсяги експорту з України продукції м’ясної групи зросли у порівнянні з показниками попереднього року на 10% – до $ 712 млн.

Найбільше м’ясопродукції Україна експортували в країни Євросоюзу, Близького Сходу та СНД. Доля країн ЄС в грошовому вираженні склала 28%.

Також повідомляється, що лідируючу позицію в рейтингу імпортерів українського м’яса третій рік поспіль утримують Нідерланди (15,8%). Істотними є частки Саудівської Аравії (13,5%), Словаччині (8,5%), Білорусі (6,9%), Азербайджану (5,9%), Іраку (4,9%), ОАЕ (4,8% ) і Казахстану (4,1%).

«У цьому році вітчизняні експортери вже зіткнулися з тимчасовою забороною на ввезення курятини в Європейський Союз, тому важко передбачити загальні експортні перспективи України по м’ясопродукції на весь 2020 рік», – наголошується в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *