UApple встановила інноваційну лінію сортування яблук

Компанія «Сади Дніпра» (ТМ UApple) цього сезону встановила інноваційну систему визначення зовнішніх дефектів IQS Performance на вже раніше встановлену лінію сортування яблук від відомого нідерландського бренду GREEFA.

Про це розповів директор компанії Інсолар-Холод, що є офіційним представником бренду GREEFA в Україні Анатолій Богдан, пише EastFruit.

«Головна перевага оптичної лінії сортування – це можливість постачати споживачеві продукт стабільно однорідної якості, відповідаючи тим критеріям, які він висуває. Лінії мають великий функціонал і при цьому дуже гнучкі в налаштуваннях. Також дуже важливою є можливість виключення людського фактора при відборі фруктів.

Використовуючи систему сортування за зовнішніми дефектами IQS Performance, є можливість відбракувати або відокремити всі види таких дефектів – парша, градобійні плями, сонячні опіки, вм’ятини, гниль та багато інших дефектів з похибкою всього до 2%. Навіть найвідповідальніші та уважніші працівники при сортуванні фруктів вручну не зможуть досягти такого результату, навіть при обробці невеликої партії, не кажучи вже про обсяги 20,40, 80 і більше тонн за зміну», — пояснює він.

Анатолій Богдан наголосив, що встановлена ​​в «Садах Дніпра» лінія — це останні технології. Іншого такого обладнання в Україні ще немає.

За словами директора компанії «Сади Дніпра» Олександра Пахно, раніше рішення щодо якості яблука на підприємстві приймав працівник, машина відповідала лише за колір, калібр, форму та вагу плоду.

«Після цього співробітник вирішував: чи піде яблуко в пакувальну коробку, чи конвеєр другого сорту. Це тривало багато часу і було недостатньо ефективно. Крім того, через людський чинник могли траплятися помилки. Тепер рішення щодо якості яблука приймає комп’ютер. Ми тільки налаштовуємо критерії і відповідно до них машина приймає рішення про пошкодження та відправлення яблука на лінію другого сорту.

Важливо, якщо раніше надходило багато пошкоджених яблук, то продуктивність звичайної лінії падає вдвічі. З оптичними лініями таких проблем не виникає», — пояснює Олександр Пахно, наголошуючи, що на підприємстві зросте продуктивність праці.

Довідково: Компанія UApple заснована в 2016 році. Вирощує яблука сортів Gala Schniga, Golden Delicious, Granny Smith, Pinova, Fuji, Red Delicious, а також зберігає та продає їх. Має міжнародний сертифікат GlobalG.A.P. Поставляє продукцію в локальні мережі супермаркетів, а також експортує до більш ніж 20 країн світу.