У Житомирі почнуть вирощувати австралійських раків

Міні-аквафермах по вирощуванню австралійського красноклешневого раку планують побудувати в Житомирі до літа 2020 р

Підприємство організовують з ініціативи міжнародного агентства Goodwill при безпосередній участі інвесторів Данії та житомирської ГО «Атошнік», пише «Житомир online».

Як зазначається, кілограм таких раків коштує не менше 500-700 грн. При цьому м’ясо австралійського раку смачніше в порівнянні з українськими річковими «родичами».

До того ж, австралійський рак має на 30% більше м’ясних ділянок, ніж річковий рак з українських водойм. Якщо річковий рак виростає за 3-5 років, то «австралієць» за перші шість місяців свого життя важить 60 г (річковий рак досягає такої ваги на 3-му році життя).

Якщо річковий рак дає потомство раз на рік (до сотні мальків), то красноклешневие раки можуть давати потомство до трьох разів на рік, причому за раз народжується до тисячі мальків.

Вирощувати австралійських красноклешневих раків в Україні можна в два етапи: взимку – в штучної аквасреде, а влітку випускати у відкриті водойми, щоб вони там дозріли.

Уточнюється, що агентство Goodwill координуватиме весь процес реалізації проекту з вирощування австралійських раків в Житомирі, а представники ГО «Атошнік» відповідатимуть за будівництво аквафермах і бізнес-складову проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *