У всьому світі різко підскочили ціни на рис і пшеницю

На тлі пандемії коронавирусной інфекції COVID-19, на світових ринках різко збільшилися ціни на рис і пшеницю, повідомляє The Wall Street Journal.

Так, за даними видання, ф’ючерси на пшеницю на Чиказькій товарно-сировинній біржі злетіли на 15% в період з середини до кінця березня і досягли $ 5,72 за бушель (більше $ 131 за тонну). Вартість тайського рису, який вважається бенчмарком на глобальному ринку, з початку року підскочила на 17% – до 490 доларів за тонну.

Видання зазначає, що продукти харчування дорожчають через ажіотажний попит у всьому світі. Для підтримки продовольчої безпеки держави вводять обмеження на експорт ключових товарів.

Зокрема, Україна і Казахстан вже анонсували тимчасові обмеження на вивезення пшениці. В’єтнам, один з головних світових виробників рису, також повідомив про плани скоротити експорт даного продукту, передає Bloomberg.

Традиційні держави-імпортери пшениці і рису, зі свого боку, теж підстьобують ціни, збільшуючи обсяг закупівель продуктів.

Експерти вважають, що ціни ростуть в умовах де-факто надлишку пропозиції. За даними Мінсільгоспу США, світове виробництво шліфованого рису в 2019-2020 роках оцінюється в 500 млн тонн, що близько до рекорду. Глобальні резерви, за даними відомства, складають 180 мільйонів тонн, що є історичним максимумом.

Подібна ситуація спостерігається з пшеницею через нарощування виробництва з боку ряду країн. В американському Мінсільгоспі прогнозують, що в сезоні 2019-2020 очікується рекордний урожай на рівні близько 764,5 млн т.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *