У світі намічається глобальний дефіцит макаронів

У світі намічається глобальний дефіцит макаронів, а все через проблеми з твердої пшеницею і її поставками. Втім проблема торкнеться тільки бідних країн.
Пов’язані зі змінами клімату неврожаї серйозно позначаються на глобальних ланцюжках поставок твердої пшениці, провокуючи зростання цін на неї. Через це страждають, в тому числі, виробники макаронів по всьому світу – їм не вистачає сировини. Наслідком стає подорожчання макаронних виробів в різних країнах, в тому числі європейських, повідомляє німецький телеканал N-TV.

«Урожаю в цьому році недостатньо, і ми спостерігаємо подвоєння, а іноді навіть потроєння цін на тверду пшеницю», – розповів Гвідо Джереміас, представник заводів з виробництва макаронних виробів з Асоціації зерновий, борошномельної і крохмальної промисловості. Виробники б’ють на сполох. Поки неясно, наскільки сильно дефіцит вплине на добробут кінцевих споживачів.

Примхи погоди регулярно струшують ринок зерна: тверда пшениця дуже чутлива до вивітрювання. Європа в останні роки страждала від тривалих жарких періодів без дощів, потім – від надмірної кількості опадів і штормів. Збільшився ризик поширення цвілі. Часом зерно більше підходить для комбікорму, ніж для споживання в їжу людьми.

Той факт, що вся Північна Європа в цьому році сильно постраждала від ситуації з вологою погодою, «дуже ясно показує, що ми живемо за часів зміни клімату», зазначає Джереміас. Урожай твердих сортів пшениці буквально затонув, нарікає він. У США також спостерігаються проблеми з вирощуванням пшениці, в канадських преріях тривала посуха знищила половину врожаю. В цілому в цьому році світовий урожай твердої пшениці впаде до 20-річного мінімуму, пророкують учасники ринку.

«Лапша, звичайно, не закінчиться. Але, можливо, одна з магазинних полиць в якийсь момент виявиться порожньою », – уклав Гвідо Джереміас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *